Американські вчені відкрили хімсполуку, здатну знищити до 100% онкоклітин

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Американські вчені повідомили про відкриття хімічної сполуки ErSO, яка здатна вибірково і швидко, буквально за кілька днів, знищити до 100% клітин пухлини та метастаз найпоширенішого типу раку молочної залози (РМЗ). Про це повідомляє Ліга.Новини з посиланням на статтю в журналі Science. Також про ноу-хау повідомляють у пресслужбі Іллінойського університету.

Так, на частку естроген-рецептор-позитивного РМЗ (ER+) припадає майже 75% всіх випадків цього типу раку.

Автори пишуть, що розробку ErSO ведуть із 2014 року. Причому перші версії препарату, як це зазвичай буває, були дуже токсичними. Його активність залежить від білка, який називається рецептором естрогену (ERα): він присутній у багатьох пухлинах РМЗ.

Коли ErSO зв’язується з ERα, він активує білковий механізм, який готує онкоклітини до швидкого зростання і захищає їх від стресу/пошкоджень. Здавалося б, парадокс. Але при переведенні цього механізму до гіперрежиму, ракові клітини «перевантажувалися» і самоліквідувалися. Навіть у великих пухлинах і метастазах.

Чат-бот «Лікуйся» – допомога для жінок із раком молочної залози. ВІДЕО

«Препарат при пероральному або внутрішньочеревному введенні протягом 14-21 днів викликав регрес пухлини без рецидиву… і майже повну регресію метастазів у мозку мишей, що несуть ксенотрансплантати внутрішньочерепної лінії клітин РМЗ людини. Багато з цих випадків РМЗ зникли на понад 99% всього за три дні», – зазначають автори.

Рак молочної залози – злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Найбільш часта форма раку серед жінок у світі та друга після раку легень у людей взагалі. Частота – в середньому 1 випадок на 1000 жінок від 13 до 90 років. Багатофакторне захворювання, пов’язане зі зміною геному під впливом зовнішніх причин і гормонів. Найбільш ефективна профілактика: відвідування лікаря-мамолога не рідше одного разу на 1-2 роки та щомісячна самодіагностика. Рак ER+ в метастазній формі поки невиліковний.

Виробники ErSO пишуть, що можливе ефективне повторне використання препарату, якщо перший етап терапії не знищив всі ракові клітини.

Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків

Препарат, за словами дослідників, мінімально небезпечний для здоров’я (дані з випробувань «ударними» дозами на мишах, щурах і собаках): спричиняв «незначний вплив або не чинив ніякого ефекту на нормальні тканини мишей з ERα».

У Броварській ОТГ зростає кількість онкохворих: лікарі закликають робити профогляди

Тепер вони працюють над отриманням дозволу на клінічні дослідження на людях.

Варто зазначити, що висока ефективність препарату на мишах із ксенотрансплантатами РМЗ людини не обов’язково означає, що він буде таким же ефективним і на людях. Проте ліцензію на цю розробку вже придбала фармакологічна компанія Bayer AG.

Головне фото – Іllinois.edu. На фото – група авторів розробки 

Читайте також

  1. Червоне м’ясо може викликати рак – доведено
  2. Діагностика раку: які обстеження для населення безплатні?
  3. Алкоголь і рак: причина і наслідок
  4. Епідемія ожиріння: наслідки – хвороби серця і онкологія
Поділіться.

Залиште відповідь